Як і чим мити холодильник всередині і зовні?

Ведення домашнього господарства вимагає чималих знань для миття, очищення техніки на кухні від забруднень. І особливо важливо знати, чим помити холодильник зовні і всередині. Проводити таку маніпуляцію потрібно регулярно. Якщо мийка здійснюється не систематично, всередині побутового приладу накопичується безліч шкідливих мікроорганізмів і неприємних запахів. Але в ньому зберігається їжа, якою харчуються всі члени вашої родини, тому дуже важливо знати: які нюанси проведення миття? Яким чином усунути «в'їдаються» запахи і бруд? З будь-якими забрудненнями і «ароматами» допоможуть впоратися як готові магазинні засоби, так і народна рецептура. Як потрібно правильно мити холодильник, які кошти передбачені для миття холодильника всередині? Докладні рекомендації в нашому матеріалі.

Багатьох господинь цікавить чим і як можна мити холодильник, адже такі процедури потрібно проводити регулярно.

Особливостімиттяхолодильника

Незалежновідтого,якої маркиабомоделівашепобутовепристрій,миютьсявсі вониоднаково.Зовніхолодильникмиютьтакимижзасобами,щоізсередини:спеціальнимискладами,засобомдлямиттяпосуду,мильнимрозчиномабоскориставшисьнароднимирецептами.Миттяслідпочинати,рухаючисьзверхувниз.Прицьомуособливу увагуприділятивіддаленимстінок,виїмок,куточкам.

Чимчиститихолодильник

Щобдобревідмитихолодильник,івньому невідчувалисянеприємнізапахи, які ненакопичувалисяпоганопіддаютьсявиведеннюзабруднення,радимовзяти до відома:кращийваріант-користуватисянародноїрецептурою.Знимиможливодбайливе очищеннякамервідвсіхвидівзабруднень.Абразивніскладине рекомендовані,оскількичастинкиїхпсуютьповерхнюохолоджуючогопобутовогопомічника.

Проводити чистку холодильника можна миючими засобами і народними способами.

Как чистить холодильник от желтых пятен, жира и иных загрязнений

Мыть бытовое устройство народными средствами следует этап за этапом. Именно так можно эффективно устранить едкие запахи, желтые пятна, грязь.

Уксус

Миксуем воду с уксусной эссенцией (1:1) в небольшой емкости. Не стоит делать такой раствор, чтобы уксус преобладал: части бытового прибора приобретут неприятный запах. Возьмите небольшую губку либо мягкую ткань, промокните в приготовленном растворе и начинайте очищение холодильника. Вначале устраните жировые загрязнения, потом протрите камеру целиком. Если в бытовом приборе есть чистые участки, все равно обработайте их: необходимо провести обеззараживание пластика и удалить запах.

Оцет усуває забруднення і неприємний запах з холодильника

Тепернехайкамерависохне,томудверіїїне закривайте його.

Рештанапластиціводянікрапелькивидалітьсухоюганчіркою.Агратизконтейнерамислідмитирозчиномокремо.Потімдобрепросушітьцідеталіічастинихолодильникаіпоставтенаїхзвичайнімісця.

Нашатирний спирт

Миттязцимзасобомпрактикуйтепаруразна місяць:частіше-не рекомендуємо,інакшеможнапошкодитидеталізпластика.

Змішайтенашатир(30г)зводою(300г),просочітьгубкуприготованимрозчином.Теперпротрітьвсерединіхолодильник.

Дезінфекцію в холодильнику можна проводити нашатирним розчином

Такимчиномдобрепроводитидезінфекціюповерхніпобутовогопристрою,видалятижовтизнуірізніплями.

ВАЖЛИВО!Першніжпочинаєтевикористовуватиновийхолодильник,неодміннообробітьйоготакимзасобом.

Сода

Найпоширеніша речовина,успішносправляєтьсязбрудомізапахами.

Змішайте2ст.л.содиі0,5лводи.Добрерозмішайтепорошокдоповногорозчиненнякрупинок.Дляприскоренняпроцесуслідвзятитеплуводу.

Змочітьм'якутканинувприготовленоїрідиниіпротирайтепослідовнохолодильник.Задню стінку,якідверцята,вимийтевсамомукінціприбирання.

На завершенняпротрітьпобутовепристрійсухою ганчіркою.

Сода усуває забруднення і не залишає запаху після застосування

Оскількипіслязастосуваннясодинемаєїдкогозапаху,івонане залишаєрозлучень,використовуватиїївочищенніхолодильника,йогодеталейвіджовтогональотуіплямможначасто.

Лимоннийсікабокислота

Підготуйтерозчинтакимчином.

Слідвзяти2ст.л.сокуабокислотиідодатипівлітратеплоїводи,перемішати.

Змочіть ганчіркуврозчині(вичавлюватиїїдобре,щобвпобутовомупристрої ненакопичуваласяволога)іпротрітьпослідовновсічастинихолодильногоагрегату.

Для усунення неприємних запахів можна чистити техніку лимонним соком

Потімсухою ганчіркоюпротрітькамерутак,щобвонасталаповністюсухий.

Нехайпокихолодильникзалишаєтьсявідкритим-довивітрюваннязапаху.

Продовжитидезінфекційнийвпливефектможливо,поставившинаполичкустаканзлимонною цедрою.Тодімитиприладпотрібнорідше,особливо,якщозвичайновінперебуваєв«охайному»стані.

Мильна піна

Для усунення з холодильника неприємних запахів рекомендуємо застосовувати також будь-яке мило, яке у вас є на даний момент (але найкраще - господарське, тому що в його складі немає ні ароматизаторів, ні ароматизаторів).

Взявши мило, вспеньте його у воді кімнатної температури.

Тепер нанесіть піну на внутрішню поверхню холодильника і почекайте близько 20 хвилин.

Потім протріть внутрішні стінки і частини побутового приладу вологою ганчіркою так, щоб піна була повністю вилучена.

Холодильник легко помити за допомогою мильного розчину

УВАГА!Особливодобревикористовуватиданий-пінний-методпримиттіновогохолодильногоприладу.

Утому випадку,колидеталіічастинихолодильникадужезабруднені,можназастосуватитакийдієвийметод:натрітьмилонатертці,долийтедоньогоневелику кількістьводи-доутворення густоїкашки.Засібчудовообробитьущільнювачізгуми,атакожтімісцявпобутовомуприладі,кудинелегкодістатисяпризбиранні.Пройдепівгодиниінанесенукашкуможнаприбирати.Не забудьтенасуховитертикамеру.

Зубна паста

Застарілі забруднення в холодильнику легко оттираются зубною пастою. Вона допоможе «прибрати» насичені неприємні запахи. Для цього знадобиться паста без ароматизаторів і барвників у складі. Нанесіть засіб по догляду за зубами на губку, розподіліть рівномірно по її поверхні і починайте очисну обробку холодильника.

Тільки перед цим обов'язково вийміть всі полички і скриньки: вони будуть заважати очищенню.

Пройде чверть години і пасту можна видалити. Зробіть це вологою ганчірочкою.

Решта частини і деталі холодильного агрегату миють засобом окремо.

Такий спосіб дозволяє позбутися від небажаних запахів в холодильнику відразу - з першого разу. Тому метод дуже рекомендується для швидкості дій.

Для швидкого позбавлення від неприємних запахів можна використовувати зубну пасту

Сидр

Якісно«розправиться»знеприємнимзапахомстухшейм'ясаабоіншиминебажанимиароматамивхолодильникуяблучнийсидр.Вінжедбайливовидаляєклейвіднаклейок.

Уводу(1л)влийтестакансидру,вседобреперемішайте,змочітьм'якутканинуврозчині.

Промийтезасобомскриньки,дверііполичкивашогохолодильника.Теперпротрітьйоговологою ганчіркоюзсередини-длявидаленнязалишків«засобу».

Періодично холодильник потрібно помити сидром

Післязіпсованогом'ясата іншихпродуктів

Крімнароднихзасобів,якічудовопозбавляютьхолодильниквідзапахівспиртного,зіпсованогом'яса,зіпсованоюїжі,маринадівіт. і., примиттіхолодильникаможнавикористовуватиісучаснізасоби.Важливотільки,щобїхсклад невідрізнявсяагресивністю.Такізасобиізабрудненнявагрегатіочистять,ідеталям«передадуть»приємнийаромат.

Крім народних засобів для миття холодильника можна використовувати звичайні засоби для чищення.

Дляшвидкоговидаленнянебажанихзапахівірізнихзабруднень,плям,змочітьганчіркувзасобідлямиттяпосудуіпомістітьїїнатемісце,дележавзіпсувавсяпродукт.Післячвертігодинипротрітьдрантямоброблену ділянку.

ВАЖЛИВО!Митидеталіагрегату,якійогокомплектуючізабороняєтьсягарячою водою,оскількитакимчиномлегкопсуєтьсяїхповерхню.Передвологим прибираннямвхолодильникурекомендуєтьсярозморозитийого.

Послідовністьдійприочищенніхолодильникавсерединіізовні

Щоденне прибираннявхолодильникутруднощів невикликає.Аякправильноробитигенеральнемиттявнутрішньоїчастиниприладу?Намагайтесядотримуватися такихдіїпослідовно,івипроведетевідміннуприбирання.

Перед тим як почати прибирання в холодильнику потрібно розморозити пристрій

Спочатку вимкніть прилад від електроживлення, тоді перед миттям він зможе трохи розморозитися.

Відкрийте дверцята, витягніть все, що є в холодильнику. Помістіть продукти в прохолодне місце або в яку-небудь ємність, оскільки серйозна прибирання триватиме довго.

ВАЖЛИВО! Якщо така прибирання в холодильнику замислювалася заздалегідь, намагайтеся не купувати швидкопсувні продукти.

Витягніть з камер полки, піддони, підставки, а також металеві елементи приладу. Їх необхідно мити, а потім і сушити окремо. Добре вимити кожен куточок побутового агрегату з цими складовими елементами буде дуже важко.

Щоб не було запаху, спочатку вимийте найбільш забруднилися зони, відмиваючи малодоступні місця. Виберіть безпечне і дієвий засіб, який ви вважаєте найбільш оптимальним для якісного очищення холодильника.

Увага! Миття із застосуванням народної рецептури дозволить не тільки відмити підставу самої камери і морозилки, а й продезінфікувати поверхні: таким чином, загинуть шкідливі мікроорганізми і можна, не побоюючись за продукти, користуватися побутовим помічником.

Щоб якісно вимити холодильник зсередини, не залишайте без уваги куточки і виїмки. На дверцятах є гумові ущільнювачі, обов'язково помийте і там, щоб позбутися від бактерій.

Після миття варто ретельно сушити камеру холодильника ганчіркою або серветкою

Наостанок протріть деталі вологою ганчірочкою, потім серветкою.

Тільки після того, як все висохне, можете включати агрегат в розетку.

Холодильник зовні протирають ганчір'ям з мильною піною, після чого добре витирають. «Спинку» холодильника обробляють щіткою: так оптимально усувається пил в механізмі. Для прибирання холодильника зовні народні засоби, як правило, не застосовують. Щоб усунути запахи, миття проводять лише з проведення розморожування.

Як часто потрібно мити холодильник

Ідеальний варіант - протирати агрегат щодня. Тільки так можна уникнути перехресної псування, як і зараження вміщеній туди їжі і не погіршити ситуацію.

Крім щоденних ревізій їжі і протирання внутрішньої поверхні камери, час від часу слід проводити і масштабне очищення.

Крім щоденного чищення масштабне прибирання в холодильнику варто проводити мінімум раз на місяць

Генеральнумиттяхолодильникарекомендованопроводити нерідшеодного разу намісяць.

Додатковіпоради

Холодильник-одинзнайбільшнеобхіднихпредметівпобуттехнікинакухні.Йомупотрібна уважністьвдогляді,цей пристрійне терпитьнедбалостіу ставленні до себе.Систематичнопроводятьсямасштабніприбиранняпозбавлятьвашхолодильнийагрегатвіднепотрібнихзапахівідопоможутьзберегтиприготовленуїжуіпродукти.

Для зовнішньої чистки холодильника не радиться використовувати агресивні засоби

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Exchange Rates
USD 29,53
EUR 31,506
Хочете додати 0562.com.ua на головний екран і бути в курсі новин?