Питання безпеки на вулицях міста останнім часом стає все гострішим. Це й напади зловмисників, атака агресивних тварин, які кидаються як на дорослих, так і на дітей, неадекватна поведінка п’яниць тощо.

Кожному під силу захистити себе та своїх близьких, при цьому не перевищуючи міри самооборони, придбавши електрошокер.

Якими бувають шокери

Шокери в Україні носити та використовувати не заборонено. Цей пристрій тимчасово нейтралізує супротивника, при цьому не наносячи сильної шкоди стану здоров’я, і, тим більше життю людини.

За своєю дією їх можна поділити на 3 класи.

Шокери 1 класу найбільш потужні, вони нейтралізують супротивника і можуть привести до втрати його свідомості. Шокери другого класу порушують орієнтацію та контроль у зловмисника. Пристрої, які належать до третього класу використовуються в основному в якості психологічної зброї, щоб налякати супротивника. Такі шокери часто використовують для відлякування собак.

За формою шокери також бувають різними: моноблоки, шокери ліхтарики, дубинки, шокери у вигляді мобільного телефону, шокери пістолети, а також шокери замасковані під різні інші предмети. До речі, шокери пістолети можна використовувати і безконтактно, на відстані до 5 м.

Вартість залежить від типу, потужності та характеристик пристрою.

Поради щодо використання

Після того, як ви придбали шокер, уважно ознайомтесь з інструкцією та спробуйте привести його в бойовий режим. В такому випадку, коли виникне небезпечна ситуація, ви швидко розберетесь, як користуватись шокером.

Слідкуйте за тим, щоб шокер завжди був зарядженим та носіть його так, щоб можна було швидко дістати. Зловмисник не буде чекати, поки ви знайдете шокер в надрах своєї сумочки серед купи інших речей.