Статистичні данні показують що майже кожну годину в країні спалахує пожежа. Дуже багато людей кожен рік гинуть у вогні, а ще більше – дістають опіки та травми. Щоб убезпечити себе й уникнути такої долі, можна замовити встановлення пожежної безпеки вдома або в офісі. Детальну інформацію можна знайти на сайті.

Основні причини пожеж – насамперед необережне поводження з вогнем, несправність електрообладнання, порушення правил пожежної безпеки під час експлуатації побутових електроприладів.

З настанням холодів починається активне використання населенням електротехнічних та теплогенеруючих пристроїв. Традиційно в даний період основна кількість пожеж відбувається з електротехнічних причин і причин, пов'язаних з неправильною роботою пристрою або експлуатацією пристроїв, що генерують тепло.

Чого слід уникати під час використання електротехніки

При експлуатації електроприладів суворо забороняється:

 • Встановлювати вставки на тику «жучків», зроблені самостійно. Це може стати причиною, через що вся електропроводка перегріється, що спричинить коротке замикання або навіть пожежу.
 • Користуватися приладами в умовах, які були передбачені виробником і які заборонені в інструкції. Крім того, в жодному разі не можна користуватися несправними або пошкодженими приладами, або тими, чиї кабелі мають проблеми з ізоляцією.
 • Проводити фарбування відкритої електропроводки. Також на неї заборонено наклеювати шпалери.
 • Користуватись пошкодженими вимикачами, розетками, патронами.
 • Закривати електричні лампочки абажурами із горючих матеріалів;
 • Використовувати електронагрівальні прилади за відсутності або несправності терморегуляторів, передбачених конструкцією.

Крім цього рекомендується не підключати одразу декілька електричних приладів великої потужності в одну розетку, щоб уникнути перевантажень та перегріву електропроводки.

Частою причиною пожеж є спалах горючих матеріалів, що знаходяться поблизу включених і залишених без нагляду електронагрівальних приладів. В таких випадках у нагоді може бути вогнегасник, заправити який можна тут https://firesecurity.com.ua/uk/zapravka-ognetushitelei/.

Перед виходом з будинку на тривалий час, потрібно перевірити та переконатися, що всі електронагрівальні та освітлювальні прилади відключені.

Не забувайте, що дотримання заходів пожежної безпеки це не тільки запорука вашого благополуччя, але й можливість збереження вашого життя та життя ваших близьких! Набагато простіше запобігти виникнення пожежі, ніж боротися з вогнем.

Яких правил слід дотримуватися, щоб уникнути пожежі

Щоб не стати причиною пожежі слід:

 • Не залишати без нагляду увімкнені електропобутові прилади та джерела відкритого вогню.
 • Не користуватися саморобними та несправними електроприладами.
 • Не захаращувати шляхи евакуації, публічні холи та шляхи до пожежних кранів та електрощитів.
 • Не куріти у ліжку, особливо якщо знаходитесь у нетверезому стані.
 • Не перевантажувати електромережу.
 • Не залишати без нагляду дітей, не допускати їх до ігор з вогнем, прибирати сірники та запальнички в недоступні для дітей місця.
 • Не зберігати на балконах і мансардах предмети та матеріали, що горять, а також легкозаймисті горючі рідини.

Дотримуючись цих простих правил, ви можете запобігти виникненню пожежі. Та щоб мати ще більший захист, можна встановити систему пожежної безпеки. На порталі https://firesecurity.com.ua/uk/montazh-sistem-pozharnoi-bezopasnosti/ представлена вся необхідна інформація.