В погоні за нарощуванням маси посилань сайту та популярності компанії власники починають звертатися до різних способів SEO оптимізації. Але в цій справі потрібно чітко визначити цілі, та знати якими інструментами та методами можна їх досягти. Найефективнішими зараз можна вважати лінкбілдінг та крауд-маркетинг. Деякі «спеціалісти» плутають ці поняття, але вони мають відмінності в підході та задачах. Хоча насправді, виконують спільну справу та приносять неабияку користь.

Так в чому ж відмінність?

Лінкбілдінг відноситься до SEO-шних понять в яких крауд-посилання використовуються як інструмент для нарощування маси посилань. Тому, фактично крауд-маркетинг є складовою частиною лінкбілдінгу. Тут така схема: чим більше зовнішніх ресурсів ведуть на сайт, тим він вагоміший, та має вищий рейтинг в пошуковій системі. Лінкбілдінг включає в себе:

  • Крауд-маркетинг – посилання сховані у позитивних відгуках.
  • Контент-маркетинг – публікація на необхідних майданчиках корисних матеріалів, які приваблюють цільову аудиторію та поширюють популярність збільшуючи впевненість в компанії у потенційних клієнтів. Зазвичай, люди довіряють думці професіоналів чи задоволеного та постійного користувача.
  • Придбання платних посилань у бєклінків та ідеально підходящих тематичних донорів.

Звідси виходить, що крауд-маркетинг – це невід’ємна частина лінкбілдінгу. Він допомагає розкрутити піар, поліпшити впізнаваємість бренду, компаній чи продукції, а також створює відносну «ауру» довіри та благонадійності ресурсу.

Залежно від поставленої мети він має свій вигляд:

  • Коментар з активним посиланням – вміщують в собі клікабельний лінк, що переходить на сайт компанії. Він може бути створений в прямому посиланні чи під виглядом гіперпосилання.
  • Згадки без активного посилання – тут немає лінків, але присутні назви компанії, продукту, товару чи послуги, або ж контактні дані. Даний спосіб не впливає на масу посилань, але часто стає набагато ефективнішим за інші.
  • Пости та сайти відгуків – тут друкуються думки та відгуки клієнтів та споживачів як позитивні так і негативні. Також викладаються посилання та вся необхідна інформація.

Щоб було зрозуміло, перелічимо вагомі відмінності між лінкбілдінгом та крауд-маркетингом.

  • Перший підіймає ТОП популярності по конкретно обраному запиту, а другий - всього сайту та сприяє поліпшенню його позицій.
  • Крауд сприяє утворенню корисного контенту та приваблює увагу до компанії чи бренду, таким чином просуваючи магазин чи будь-який інший бізнес. А лінк, якщо неправильно користуватися, може призвести до санкцій за велику кількість неякісних посиланнь.
  • Лінкбілдінг розбавляє лише посилання, а крауд – весь профіль та анкор сторінки.

Незважаючи на метод та його інструменти, необхідно дуже детально вивчити цільову аудиторію, щоб правильно обрати майданчик з максимальним приверненням уваги потенційних клієнтів та споживачів.