Важко уявити більш популярну страву з японської кухні, ніж суші. А серед них найбільш виділяють роли класичні, які користуються неабияким попитом. Це обумовлено тим, що така страва містить лише головні інгредієнти, та зроблена по традиційній рецептурі. Тому вона вважається універсальною, та підходить всім шанувальникам суші.

Головними компонентами класичних ролів виступають:

  • Рис спеціального сорту, який не розварюється та тримає форму;
  • Водорості норі;
  • Начинка.

В якості начинки використовують такі продукти, які ідеально поєднуються один з одним. Найбільш розповсюдженими інгредієнтами для начинки можна назвати такі:

  • Риба – лосось, сьомга, вугор;
  • Креветки та краби;
  • Ікра – червона або чорна;
  • Овочі – салат, авокадо, огірок.

Для того, щоб роли не були занадто сухими, в них додають рідкий сир – частіше за все філадельфію.

Проте, українські майстри підійшли до приготування суші доволі творчо. Тому в вишуканих ресторанах можна зустріти класичні роли з начинкою з курки, або повністю вегетаріанські. Тут головне – аби всі компоненти гармонійно поєднувались між собою, і створювали незабутній смак страви.

Які роли варто замовити

Тут все залежить від компанії. Адже у кожного з нас різні смаки. Звичайно, що лідером стануть класичні роли, та якщо хочеться чогось цікавішого, то можна пошукати й інші варіанти. Гарним прикладом стане рол Філадельфія Класік. Його відмінність полягає в зворотному способі приготування. Тобто, рис знаходиться не всередині страви, а зовні, а огортає його тонкий шматочок смачної риби. Водночас присутня й начинка, та вона захована всередині, між листком норі. В якості начинки використовуються ті ж самі продукти, що й для класичного ролу.

Ще один варіант – Каліфорнія. Він схожий на Філадельфію, адже теж виготовляється рисом назовні. І так само передбачає використання різноманітної начинки.

Досить незвичними вважаються теплі роли. Вони запікаються в клярі, смажаться на пательні в олії. Смак дивує своєю незвичністю, та приваблює багатьох поціновувачів японських страв.

Якщо компанія зібралася велика, то оптимальним рішенням стане сет. Це набір різних ролів, в якому присутні всі популярні смаки. Також перевага сету в тому, що в нього входить велика кількість порцій, а значить, не потрібно довго вибирати кожну порцію окремо. До того ж, такий варіант більш вигідний, особливо для компанії.

Однак можна вибрати набори окремо. Наприклад, хтось не хоче їсти багато, то йому підійде мінімальна порція. А хтось здатний самостійно подолати середній за розмірами сет. В Одесі є заклади, які готові задовольнити будь-які смаки замовників, в тому числі – запропонувати унікальні суші, що готуються лише в даному закладі. До речі, в ресторані «Вилки-Палки» використовують виключно свіжі та якісні продукти, тому можна бути впевненим у тому, що роли потішать найприємнішим, бездоганним смаком.