• Головна
  • Різдво Пресвятої Богородиці. Традиції свята
Традиції свята
07:00, 21 вересня 2020 р.
Надійне джерело

Різдво Пресвятої Богородиці. Традиції свята

Традиції свята
Різдво Пресвятої Богородиці. Традиції свята

У свято Різдва Пресвятої Богородиці, або Другої Пречистої, за народним календарем настає осінь. Саме тому цей день в народі люди прозвали «восениною». Християни з давніх часів зверталися до Богородиці, просили у неї захисту і благословення.

Що можна робити на Різдво Пресвятої Богородиці

Свято Пресвятої Богородиці є жіночим. Саме в цей жінку принято вшановувати як продовжувачку роду. Жiнки, які не мають дiтей, зазвичай готували обiд i запрошували на нього своїх близьких та рідних – "щоб молилася Богородиця за їхніх дiтей". Цього дня жінкам рекомендують замовити службу в церквi. Кажуть, що молитви майбутніх матерів про здоров’я та щастя дітей, на яких вони чекають , у цей день мають особливу силу.

Також в Різдво Пресвятої Богородиці жінки вранці ходили на місцеву водойму. Вважалося, якщо жінка в цей день вмиється водою до сходу сонця, то краса її збережеться до самої старості. А для міцного здоров’я маленьких дітей обливали на порозі водою.

На Різдво Пресвятої Богородиці треба вмиватися холодною водою з водойм та річок.

В цей день починався цибульний тиждень. Це означало, що домогосподарки прибирали цей овоч зі свого городу. До Різдва Пресвятої Богородиці намагалися зібрати весь урожай,в той час, як пасічники починали готувати бджіл до зимівлі та прибирали вулики.

Що забороняється робити на Різдво Пресвятої Богородиці

Ні в якому разі не можна ділитися з чужими людьми хлібом, який знаходиться у Вас вдома.

За стародавніми повір'ями, в цей день не можна вживати алкогольні напої та м'ясні продукти, аби не накликати біду до своєї оселі.

Також не можна лаятися, сваритися та брехати людям, які Вас оточують.

Також забороноється будь-яка фізична праця. В цей святий день треба відпочивати, ходити в гості до родичів або друзів, а також молитися Пресвятій Богородиці.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Традиції свята #Традиції #свято

Коментарі

Оголошення
live comments feed...