• Головна
  • Безпритульні тварини у Підгородному: що робити?
Безпритульні тварини
12:23, 25 вересня 2020 р.
Надійне джерело

Безпритульні тварини у Підгородному: що робити?

Безпритульні тварини

Люди по різному ставляться до них: одні намагаються годувати та прилаштувати, інші – обурені гавкітом зграй, а подекуди трапляються і випадки жорстокого поводження та вбивства безпритульних тварин.

Однак, є чимало країн, на вулицях яких тварин, залишених без догляду людини, практично не зустріти. Що ж насправді робити з безпритульними тваринами та як гуманно регулювати їхню чисельність?

Згідно світового досвіду, найбільш дієвим та гуманним способом зменшення кількості безпритульних тварин є :
- стерилізація;
- навчання ( відповідальне ставлення власника до тварини, урегульованість народжування, попередження викидання тварин на вулиці);
- реєстрація (ідентифікація даних як тварини, так і її власника). 

У окремих містах України вже запровадили  стерилізацію та реєстрацію тварин. Однак, стерилізація дасть свій результат, якщо вона буде масовою, а не в поодиноких випадках. 

Крім того, у багатьох країнах вживаються  заходи, які сприяють відповідальному ставленню до тварин та попереджають збільшення кількості безпритульних тварин, до яких належать нижчеперелічені:

ліцензія на розведення тварин, 

введення податку за утримання тварин, 

поміщення у притулки та прилаштування безпритульних тварин. 

На території Підгородненської ОТГ існує лише один притулок, який допомагає безпритульними тваринам. Це міні-притулок    "Шанс". 

Притулок існує та турбується про тварин, які опинилися на вулиці голодні та хворі, за власні кошти. 

"Просто ми всі любимо домашніх тварин і дуже шкода тих, хто сидить на смітниках. Я кажу, що вони на світ не просились, за що з ними так жорстоко. Тому і вирішили створити притулок для тварин", - розповіла співласниця міні-притулку "Шанс" Анна Донець. 

На сьогоднішній день, у притулку знаходиться понад 50 тваринок, за якими працівники доглядають, лікують їх та намагаються знайти господаря. 

"Майже кожного дня, до нас звертаються з проханням забрати приблуджених тварин, і дуже часто з приплідом. Майже кожного дня ми знаходимо на вулицях Підгородного виснажених та одиноких тварин", - говорить Анна. 

Єдиним виходом зменшення кількості таких тварин є відповідальне ставлення господарів та догляд за ними. 

"Обов'язково стерилізуйте своїх тварин! Не плодіть метисів (безпорадних тварин). Для розведення повинні бути тварини, які признані породними і підтвердженими Кінологічною спілкою України" - зазначила Анна. 

Турбуйтеся про своїх домашніх улюбленців! Не полишайте їх та не викидайте! Доглядайте за ними та стерилізуйте! 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#безпритульні тварини #приют для тварин

Коментарі

live comments feed...