• Головна
  • Попередження домашнього насильства: куди звертатися
Профілактика насилля
19:55, 3 жовтня 2020 р.
Надійне джерело

Попередження домашнього насильства: куди звертатися

Профілактика насилля
Попередження домашнього насильства: куди звертатися

У зв’язку з карантином у країнах Західної Європи було зафіксовано збільшення повідомлень про випадки домашнього насильства. Ситуація в Україні теж виявилася нестабільною. Це також стосується і Дніпропетровської області.

Майже 11% мешканців Дніпра за період карантину звернулися за допомогою на «гарячу» лінію. Про це  повідомила адвокатка та журналістка Світлана Торопчина-Агалакова.

Про законодавство щодо запобігання та протидії домашньому насильству мало хто знає та розуміє, адже воно відносно нове. Жертва домашнього насильства, яка не має можливості нікуди піти від агресора може звернутися до спеціальних притулків. Також, якщо місце проживання не належить постраждалому, він має право залишатися вдома, на відміну від кривдника, який за рішенням правоохоронних органів має покинути будинок. У деяких випадках жертва може домогтися матеріальної компенсації.

Якщо ви потребуєте консультації, боїтесь звертатись до поліції з даного питання чи з інших причин, то можете зателефонувати на номери гарячих ліній, де вам нададуть роз’яснення та консультування:

  • Національна "гаряча лінія" з питань протидії насильству та захисту прав дитини 0 800 500 335 або 116 123 (з мобільного) – безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів будь-яких операторів по всій території України;
  • Національна гаряча лінія з питань запобігання домашнього насильства, торгівлею людьми та гендерної дискримінації 0-800-500-005, або з мобільного 116-123 вона працює цілодобово;
  • Державний кол-центр з питань запобігання домашньому насильству 1547;
  • Урядовий кол-центр 1545.

У разі необхідності також надається правова допомога, звертатись на гарячу лінію Координаційного центру з питань безкоштовної правової допомоги – 0-800 213-103 або звертатись до місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги або бюро правової допомоги за місцем вашого проживання.

Попередження домашнього насильства: куди звертатися, фото-1

Інфографіка МОЗ

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#насильство #домашнє насилля #профілактика насилля

Коментарі

Оголошення
live comments feed...