Традиції свята
10:07, 5 жовтня 2020 р.
Надійне джерело

5 жовтня: традиції та прикмети

Традиції свята
5 жовтня: традиції та прикмети

Який сьогодні день

Всесвітній День архітектора святкують в перший понеділок жовтня. Засновано свято Міжнародним союзом архітекторів 1985 року. Заходи включають конференції про архітектуру, виставки і творчі дискусії.

5 жовтня: традиції та прикмети , фото-1

Щорічно в перший понеділок жовтня в багатьох країнах святкують Міжнародний день лікаря (International Doctor's Day), який вважається днем солідарності і активних дій лікарів всього світу. Адже головна мета доктора будь-якої національності - поліпшення і збереження здоров'я пацієнтів. Зараз це свято є дуже актуальним, адже лікарі України відчайдушно борються з пандемією Covid-19. Лікарі грають дуже важливу роль в нашому житті та в теперішній час. 

5 жовтня: традиції та прикмети , фото-2

Також сьогодні святкують Всесвітній день житла (World Habitat Day).У 1985 році, відповідно до рекомендації Комісії по населених пунктах, Генеральна Асамблея ООН своєю резолюцією заснувала це свято, аби забезпечити населення планети житлом до 2000 року. А головна ідея Дня - задуматися про стан наших міст і про загальне право на адекватне житло, а також нагадати світові про колективну відповідальність за майбутнє середовища проживання людини.

5 жовтня: традиції та прикмети , фото-3

Яке православне свято

У церкві 5 жовтня вшановують пам'ять святого Фоки, єпископа Синопійського. Святий Фока був родом з міста Синопи в Понті. Ще з молодих років віг посвятив себе  служінню Богові, Фока осягнув велику святість і був поставлений єпископом свого рідного міста. На березі моря у нього був невеликий дім з городом, де він вирощував ярину і пригощав нею всіх перехожих, бо гостинність його була неабияка. Бог благословив його труди, і він навернув багато поган до Христової віри не лишень у Синопі, але також в Амасії і в Амисі, а свою науку стверджував численними чудесними зціленнями.

За правління імператора Адріяна, безбожного поганина, староста того краю Африкан наказав поставити владику Фоку перед судом. Після тяжких мук святий Фока віддав Богу свою душу. Тіло мученика було знайдене у вапні ціле і неушкоджене. Помер святий Фока у 117 р. Згодом, близько 403 р., його мощі було перенесено до Царгорода, де святий Іван Золотоустий вшанував їх двома похвальними проповідями.

Які традиції на свято 

День Фоки наші предки по-іншому називали "листодером", оскільки з цього часу зазвичай починалися сильні осінні вітри, які буквально здирали з дерев листя. Цей день вважався селянами нещасливим, бо зазвичай 5 жовтня дув сильний вітер. Люди були переконані, що він здатен принести всілякі негаразди: хвороби, як для людей, так і для худоби, нещастя та нечисту силу.

Щоб запобігти цьому, цього дня палили старі віники, руйнували мурашники та проклинали вітер, б’ючи батогом об землю.

Також сьогодні в народі вшановують пам'ять пророка Іони, тому цього дня, не можна було ловити, їсти чи продавати рибу. Відомо, що Іона побував в череві кита і залишився неушкодженим. В утробі кита він пробув три дні і три ночі, молячись безперестанку. Потім він був викинутий на берег і після свого чудесного порятунку вірушив до Ніневії.

5 жовтня: традиції та прикмети , фото-4

Іменини

День ангела святкують:  Олександр, Іона, Ісаакій, Кузьма, Макар, Мартин, Микола, Петро, Федір, Феофан, Фока.

Що не можна робити 

  • Не рекомендується давати в борг або вимагати назад віддати борг;
  • Не варто з’ясовувати стосунки;
  • Великий ризик скандалів і сварок;
  • Не рекомендується просити про підвищення на посаді або про збільшення заробітної плати.

Що можна робити 5 жовтня

Візьміться за справи, які ви давно відкладали. Сьогодні ви все зможете до кінця виконати.

Народні прикмети на 5 жовтня 

  • Листя з берези ще не опало – сніг буде пізно;
  • Шишок мало на сосні – на теплу зиму;
  • Літає багато павутиння – осінь буде теплою.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#5 жовтня #свято #лікарі #архітектори #житло #православне свято #прикмети #традиції

Коментарі

Оголошення
live comments feed...