• Головна
  • «Права» та «техпаспорт»: чи потрібні вони водію електроскутера?
Правила дорожнього руху
19:56, 7 жовтня 2020 р.
Надійне джерело

«Права» та «техпаспорт»: чи потрібні вони водію електроскутера?

Правила дорожнього руху
«Права» та «техпаспорт»: чи потрібні вони водію електроскутера?

Працівники поліції часто зупиняють скутери та двоколісні електричні транспортні засоби, оскільки у більшості випадків жодних реєстраційних документів у водія немає. У такому разі, водій отримує штраф ,а іноді може взагалі позбутись скутера.

Однак не завжди на скутер чи електробайк потрібно мати свідоцтво про реєстрацію і посвідчення водія. Не володіючи нормами закону, водієві складно аргументувати, що для цього транспортного засобу не передбачено реєстрацію і посвідчення водія. Про це ми повідомляємо з посиланням на юридичний Telegram-канал «Адвокат Права».

Відповідно до п.п.30.1 ПДР власники механічних транспортних засобів повинні зареєструвати їх в уповноваженому органі МВС протягом 10 діб з моменту придбання. Згідно з п.п.2.9.в ПДР водієві забороняється керувати транспортним засобом, не зареєстрованим у сервісному центрі МВС.

 Підпунктом 2.1 ПДР передбачено, що водій механічного транспортного засобу повинен мати при собі посвідчення водія на право керування транспортним засобом відповідної категорії та реєстраційний документ на транспортний засіб.

 Отже, ключовим моментом для обов’язкової наявності вказаних документів є віднесення транспортного засобу до категорії «механічний».

 Законодавством розмежовані поняття «механічний транспортний засіб» та «транспортний засіб». Різниця між цими поняттями полягає у наявності двигуна внутрішнього згорання, а також потужності електродвигуна. Відповідно до п. 1.10 ПДР механічний транспортний засіб – транспортний засіб, що приводиться в рух за допомогою двигуна. Цей термін поширюється, зокрема, на транспортні засоби з електродвигуном потужністю понад 3 кВт.

Тобто транспортний засіб, зокрема скутер, з електродвигуном вважається механічним за умови, що потужність двигуна понад 3 кВт. Водночас, будь-який транспортний засіб, що приводиться у рух за допомогою двигуна внутрішнього згоряння, незалежно від його робочого об’єму, належить до механічних транспортних засобів.

До якої категорії ТЗ належать скутери?

Виходячи з норм чинного законодавства України, до категорії А1 належать транспортні засоби, зокрема електричні скутери, з електродвигуном потужністю від 3 до 4 кВт, так як саме вони належать до механічних транспортних засобів в розумінні Закону України «Про дорожній рух». На ці транспортні засоби право на керування передбачає наявність дозвільних документів.

З наведеної інформації вище, можемо зробити висновки:

  • Наявність посвідчення водія та реєстраційного документа передбачена лише для «механічних» транспортних засобів. Механічнимивважають електроскутери з електродвигуном потужністю від 3 до 4 кВт, а також всі ТЗ з двигуном внутрішнього згорання.
  • Якщо електричний скутер має потужність менше, ніж 3 кВт, він не належить до категорії «механічний» , тим самим не передбачає для водія необхідності мати при собі посвідчення водія та реєстраційного документу.
  • У випадку, якщо транспортний засіб з електродвигуном має потужність більше 3 кВт, наявність зазначених документів є обов’язковою. Відсутність цих документів передбачає штрафи та затримання скутера.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#порушення ПДР #ПДР #штрафи за порушення ПДР #електроскутер #транспортні засоби #реєстрація авто #права #скутер

Коментарі

Оголошення
live comments feed...