• Головна
  • Новий закон про мобільний зв’язок: що потрібно знати
Мобільні оператори
18:51, 10 жовтня 2020 р.
Надійне джерело

Новий закон про мобільний зв’язок: що потрібно знати

Мобільні оператори

Законопроєкт №3014, що стосується роботи мобільних операторів України, нарешті прийнятий депутатами Верховної Ради, тепер провайдери не зможуть пропонувати масу непотрібних послуг в своїх «пакетах». Однак чи буде цей закон працювати так, як хотілося б?

Зміст нового законопроєкту залишився колишнім – тепер користувачі будуть платити лише за ті послуги, які їм необхідні. Провайдер не зможе запропонувати абоненту з кнопковим телефоном інтернет, а власникам сучасних смартфонів – архаїчні СМС-повідомлення (якщо споживач того не захоче, звичайно). Також оператори повинні будуть попереджати про всі деталі пропонованої послуги перед укладенням договору, а всі пропозиції, на кшталт «Ді-Джингл», від яких потрібно відмовлятися, щоб не платити гроші, більше робити не повинні. Однак, експерти запевняють , що не все так просто.

До прийняття закону оператори мали практично необмежені права на перелік пропонованих послуг, а карати їх ніхто не збирався. Це призвело до надприбутків, відмовлятися від яких вони однозначно не будуть. Тому в хід можуть піти різні хитрощі, які дозволять обійти обмеження, зберігши доходи. Як приклад можна згадати триваючий 28 днів замість 30-и «робочий місяць» «Лайфа» і «Київстару». Крім цього, хоч законопроект і підписаний, співробітникам мобільних провайдерів дано необмежений (поки) час на перебудову своєї інфраструктури під ще один момент, прописаний в законі – можливість використовувати обладнання монополіста в певному регіоні іншим компаніям. Так що в цей «невстановлений» час пакетні послуги будуть пропонуватися, а тривати це може дуже довго.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Тест
проголосувало 0 відвідувачів
Тест 1
0,0%
Тест 2
0,0%
#мобільний оператор #пакет послуг #закон #законопроєкт

Коментарі

Оголошення
live comments feed...