• Головна
  • Монтаж електропроводки в дерев'яних будинках (будинки з бруса та зрубу) - що потрібно знати?
Новини компаній
17:30, 8 грудня 2021 р.

Монтаж електропроводки в дерев'яних будинках (будинки з бруса та зрубу) - що потрібно знати?

Новини компаній

Дерев’яні будинки у більшості своїй – прикмета околиць Києва, адже лісиста місцевість якнайкраще цьому сприяє. Проте, крім естетики та бажання бути на природі, необхідно й ретельно подбати про безпеку такого житла. Звісно, потрібно буде подбати, щоб всі матеріали були надійно оброблені від ймовірного загоряння, а також особливо прискіпливо поставитися до електропроводки, яка буде в дерев’яному будинку.

Якою має бути електропроводка в будинках з дерева

Монтаж електропроводки в дерев'яних будинках (будинки з бруса та зрубу) - що потрібно знати?, фото-1

Оскільки дерево, яке виступає основним матеріалом для зведення житла з брусу або зрубів, має значні ризики загоряння, то до електропроводки в дерев’яних будинках висуваються максимальні вимоги щодо безпеки. Варто звернути увагу, що даний факт чітко й точно прописаний у відповідних нормативних актах. На відміну від кам’яних будинків, де таких суворих вимог немає (камінь та штукатурка не горять, а цегляна або бетонна стіна має рівну вертикальну поверхню, в якій легко пробити штробу для електричних дротів), у будинках з дерева електропроводка обов’язково має бути вкладена у вогнетривку оболонку. Для цього зазвичай використовують:

  • сталеву трубу, оцинковану або пофарбовану з середини;
  • гофро-шланг;
  • спеціальний короб з ПВХ.

Крім того, спеціалісти https://uslugi-elektrika.kiev.ua/ задля відтоку конденсату, радять встановлювати металогофр для електропроводки не точно горизонтально, а під невеликим кутом. Звернувшись за послугами в компанію, наші фахівці швидко та якісно виконають всі необхідні роботи з електропроводкою як в Києві, так і в Київській області.

Додаткові вимоги

Щодо вигинів кабельного каналу, то всі вони мають бути звареними або на різьбі, що виключить появу гострих країв на будь-якій ділянці комунікації. Разом з тим всі виходи варто забезпечувати пластиковими перехідниками, розвідні коробки використовувати пластикові або металеві. З цього ж матеріалу мають бути виготовлені й настановні контейнери для розеток та вимикачів.

Спеціалісти нашої компанії досконало знають технічні вимоги, прописані в ГОСТі, й без проблем зможуть зробити будь-який дерев’яний будинок безпечним для життя.

Доступні методи для прокладання електропроводки в дерев’яних будинках

Існує кілька способів прокладати електричні дроти в будинках з дерева. Серед них найбільш розповсюдженим та простим є зовнішній метод. Найголовніша умова тут – електропровід треба забезпечити подвійною ізоляцією. А ось кріпити його можна різними способами:

  • вкласти в пластиковий короб або гофрований рукав;
  • використати спеціальні скоби.

У кожного з них є свої переваги й недоліки, тому який саме варіант обрати вирішується індивідуально.

Звернувшись в нашу компанію, кваліфіковані спеціалісти не тільки порадять більш практичний та економний спосіб монтажу електропроводки, але також розрахують максимально можливе навантаження та той чи інший контур і правильно підберуть потрібний тип кабелю і його перетин.

Корисні поради

Обираючи шляхи встановлення електропроводки у дерев’яних будинках, необхідно враховувати:

  • при відкритому способі прокладання дротів між електропроводкою і конструкцією з дерева має бути відстань для циркуляції повітря, а кріплення – виступати ізолятором;
  • якщо колоди в будинку оцинковані, можна розглядати варіант внутрішньої проводки;
  • доступ до розподільних коробки має бути безперешкодним.

Зверніться до нас, і ми легко вирішимо всі завдання!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Оголошення
live comments feed...